Petek - Kombi - Klima Servisi

Bize Ulaşın

Kombi Servisi

Kombi Servisi Hizmetleri

image image image image
image

Kombi Montajı

Her marka ve her türde kombilerinizin montajını profesyonel bir şekilde yapıyoruz. Yoğuşmalı kombi montajı ve hermetik kombi montajı işlemlerinizde yanınızdayız.

image

Kombi Montajı

Her marka ve her türde kombilerinizin montajını profesyonel bir şekilde yapıyoruz. Yoğuşmalı kombi montajı ve hermetik kombi montajı işlemlerinizde yanınızdayız.

image image image image
image

Kombi Tamiri

Ülkemizde en yaygın kullanılan her marka için kombi tamir hizmeti veriyoruz. Orjinal yedek parça ve garantili onarım hizmetiyle kombinizi verimli çalışır hale getiriyoruz.

image

Kombi Tamiri

Ülkemizde en yaygın kullanılan her marka için kombi tamir hizmeti veriyoruz. Orjinal yedek parça ve garantili onarım hizmetiyle kombinizi verimli çalışır hale getiriyoruz.

image image image image
image

Kombi Bakımı

Yıllık rutin kombi bakımınızı hızlı ve güvenli bir şekilde yapıyoruz. Verimli çalışan kombiler için yılda 1 defa bakım yapılmasını öneriyoruz.

image

Kombi Bakımı

Yıllık rutin kombi bakımınızı hızlı ve güvenli bir şekilde yapıyoruz. Verimli çalışan kombiler için yılda 1 defa bakım yapılmasını öneriyoruz.

Kombi bakım, tamir ve montaj konusundaki hassasiyetinizi anlıyoruz. Öncelikle kombi bakımını ya da arızasını yaptıracağınız firmaya yetkinlik belgesinin olup olmadığını sormanızı öneririz. Daha sonra Kombi bakımı olarak neler yapacağı hakkında kısa bir bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Eğer kombinizde herhangi bir arıza var ise kombi servisinden hangi parçanın arızalı olduğunu ve kesin çözüm olup olmayacağını sormanız gerekmektedir. Kombi servisi arızalı parçanın yerine orijinal parça takması gerekir ve taktığı parçanın garantisini vermesi gerekir. Kombi servisi kombinize bakım ya da arıza işlemlerini yaptıktan sonra kombinizi çalışır bir şekilde size teslim edilmesi gerekmektedir.

Kombi Bakımı

Kombi Bakımında Neler Yapıyoruz;

Kombi servisi olarak kombi bakımının her basamağını teker teker anlatmak istiyorum. Kombi bakımında neler yaptığımıza beraber göz atalım;

 • İlk olarak kombinizdeki suyu boşaltıyoruz,
 • Genleşme tankının havasına dikkatli bir şekilde bakıyoruz, eğer genleşme tankının içindeki hava düşük görülürse makine ile hava takviyesi yapıyoruz,
 • Kombinin brülör temizliğini hassas bir şekilde yapıyoruz,
 • Kombinin yanma haznesinin temizliğini hassas bir şekilde yapıyoruz,
 • Kombinizin ateşleme iyonizasyon elektrodunu dikkatlice kontrol ediyoruz ve eğer uygun görürsek temizliyoruz,
 • Kombinizin üç yollu vanasını sökerek detaylı bir şekilde temizliğini yapıyoruz, temizlendikten sonra dikkatlice yerine takıyoruz,
 • Eğer kombiniz hermetik tip ise kombinin fanını söküp temizliyoruz ve daha sonra dikkatlice yerine monte ediyoruz,
 • Kombinin gaz ayar kontrollerini dikkatlice yapıyoruz,
 • Kombinizde eğer varsa mevcut arızalar veya sonradan oluşabilecek arızalar hemen mühendisler ve uzman teknisyenler tarafından tespit ediyoruz ve bu arızaları anında sizlerle paylaşıyoruz.
 • Tamamen sizin rızanız dahilinde arızalı parçalar fiyat bilgisi verilerek değiştirilir veya onarılır,
 • Kombi altındaki boruda bulunan kalorifer filtresini söküyoruz ve hassas bir şekilde temizliğini yapıyoruz, temizlenme sonrasında yeniden yerine dikkatlice takıyoruz,
 • Kombi bakımı işleminin başında cihazdan boşaltılan pis su yerine tertemiz su yeniden cihaza ekliyoruz. Bar seviyesini 1,5 olarak ayarlıyoruz,
 • Kombiniz sıcak su ve petek konumunda çalıştırıyoruz,
 • Kombinizde sıcak su ve petek konumunda sorun olmadığını sizlere söylüyoruz ve çalışır durumda kombi sizlere tertemiz teslim ediyoruz.

Hızlı ve Güvenilir kombi servisi hizmetleri sunuyoruz.

Kombi Bakımınızı Yaptırmazsanız Neler Olur?

 • Kombi servisi olarak öncelikle kombi bakımı yılda en az bir kez güvenilir, yetkinlik belgesine sahip ve alanında uzman firmalara yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Kombi tehlikeli bir cihaz olduğu için kombi bakımı diğer beyaz eşyalarla karıştırılmamalıdır. Kombi bakımı her seferinde farklı bir ustaya kombi bakımı yaptırmak yerine sabit bir ustanızın olmasını şiddetle önermekteyiz. Kombi bakımı servisi sizlere kombi bakımı hizmeti verecektir.
 • Eğer kombi bakım yıllık yatırmazsanız, arıza vererek sizi daha fazla masrafa sokabilir. Kombi bakımı servisi sizlere kombi bakımı hizmeti verecektir.
 • Kombinizin daha verimli çalışmasını istiyorsanız kombi bakım servisi hizmeti mutlaka almalısınız.
 • Kombi bakım servisi kombi bakımı yapılmadığı zaman yıpranmalardan dolayı kombinin çalışma ömrü azalmaktadır. Kombi bakım servis hizmeti almalısınız.
 • Kombi bakımsızlıktan ani bozulmalar olabilir ve ekstra büyük arızalara yol açabilir. Kombi bakim servisini hemen aramalısınız.
 • Kombi verimi düşeceğinden dolayı evi ısıtamayacaktır. Kombi bakım servis hizmeti almalısınız.
 • Tehlikeli bir cihaz olduğundan dolayı can ve mal güvenliği tehdit altında olabilir.
 • Kombiniz bakımsızlıktan normalden daha fazla gaz tüketir ve yanma ayarları bozulur. Kombi bakım servis hizmeti almalısınız.

 

Teknik Servise Bakım Yaptırırken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir;

Öncelikle teknik servis-kombi servis- kombi servisi- kombi bakim-kombi arıza-kombi tamir hizmeti veren güvenilir bir firma bulmanız gerekir. Teknik servis işlerinde en önemli faktör güven problemidir. Mümkünse referanslı bir kombi bakim servisi-kombi bakım servis-kombi bakımı servisi bulmanızı öneririm. İstanbul kombi servis merkezi olarak tecrübeli ekibimizle birlikte kombi arıza servis-kombi tamir servis-kombi ve petek bakımı-kombi servis İstanbul sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. doğalgaz kombi bakım-doğalgaz kombi servis-istanbul kombi hizmeti veren bir firma olarak yaptığımız her bir işin garantisini veriyoruz. Kombi arıza-kombi tamir olarak kesinlikle orijinal parçalar kullanıyoruz.

 • Güven probleminden dolayı evinize gelen servis kombi-servisi kombi yetkililerine kesinlikle yetkinlik belgelerinin olup olmadığını sorun.
 • Kombinize doğalgaz bakım servisi olarak neler yapacaklarını sorun.
 • Kombi bakım petek öncesinde kombinin kapağını açmadan sıcak su ve kalorifer tesisatı testi ile kombinin çalışma verimliliğini kontrol ettiklerinden emin olun.

Bacalı kombilerde limit sensörü ve çekiş durumunun, yoğuşmalı kombilerde ise su haznesi temizliğinin ve kalorifer gidiş hattı yönündeki çamur ayrıştırıcı filtrelerin arıza servisi tarafından kontrol edildiğinden emin olun.

 

Kombi İçin Yıllık Bakım Şart mı?

İstanbul kombi bakım olarak evet bir an bile düşünmeden kesinlikle şart diyebilirim. Çünkü kombi servis biliyor ki kombiler yüksek tehlike grubunda oldukları için başka cihazlara benzemezler. Kombi petek servisi İhmal edildiğinde can ve mal kayıplarına neden olabilmektedir. Kombi tamir bakım işleri kombiniz bacalı kombili ise baca çekiş kontrolü altı ayda bir mutlaka yapılmalıdır. Kombi tamir bakım servisi olarak şunu söyleyebiliriz ‘aksi takdirde çok ciddi doğalgaz kombi tamiri problemleri yaşayabilirsiniz.’ Yılda bir kez kombi bakim yaptırmalısınız.

Kombi Montajı

KOMBİ ARIZALARI NELERDİR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Kombinizi tamir etmenizi tavsiye etmiyoruz. Çünkü kombi tamiri İstanbul olarak çok daha büyük can ve mal kayıplarına sebebiyet verebilir. Alanında uzmanlaşmış kombi arızalarını ve güvenilir bir firmaya kombinizi tamir ettirmenizde fayda var. İstanbul kombi arıza kombi tamiri konusunda sizlere yardımcı olmak isteriz. Kombi tamir yaptırmakta gecikmeyin. Doğalgaz servisi ve kombi bakim servisi hizmetleri vermekteyiz. Kombi bakım servis araçlarımızla hemen sizlere ulaşmaktayız.

 

 • İstanbul kombi tamiri olarak kombi onarım, kombi petek tamiri evlerimizde ya da iş yerlerimizde kullanmakta olduğumuz kombiler susuz kaldıklarında veya basınçları azaldığında otomatik olarak kendisini emniyete alacaktır. Tabi kaloriferdeki su bitmiş ya da azalmış olabilir. Peteklerdeki suyun basıncı 1,5 bar olmalıdır.
 • Kombinizin sigortası kapanmış ya da atmış olabilir.
 • Kombi özel servis olarak kombinizin altındaki boruda bulunan gaz vanası kapanmış olabilir.
 • Kombinin altındaki gaz vanası kapalı haldeyken cihaz çalıştırılmışsa ikaz(sarı lamba) yanmış olabilir.
 • Kombinizin ön kısmındaki (yaz/kış) konum anahtarı olması gerektiği konumda olmayabilir.
 • Evdeki kombinizin pilot alevi yanmıyor olabilir.
 • Yukarıdaki işlemlere rağmen hala başarılı olamadıysanız hemen bizi arayınız.

Kombi Çalışıyor Fakat Isıtmıyor

Kombilerde en çok rastlanan kombi arızalarından birisidir. Petek temizliği ve kombi bakımı gerekebilir. Teknik kombi servisi çağırmalısınız. Kombi çalışıyor ama ısıtmıyor sorusunun cevabına buyurun beraber bakalım,

·        Evinizdeki ya da işyerinizdeki kombinizin termostat derecesi düşük olabilir. Teknik bakım gereklidir. Kombi bakımı servisi hizmeti almalısınız.

·        Kombinizin altındaki kalorifer dönüş hattındaki filtre tıkanmış olabilir. Filtrenin güzelce temizlenip kontrol edilmesi gereklidir.

·        Evinizdeki peteklerin giriş ve çıkış vanaları kapalı olabilir. Petek vanalarının açık olduğundan emin olun.(Petek servisi)

·        Petek temizliği yaptırmanız gerekebilir. Peteklerinizin ve tesisatınızın temiz olduğundan emin olun. (teknik kombi servisi)

·        Kombinizin teknik bir sorunu olabilir. Hemen özel kombi servisi arayınız.

 

Kombi Patlamalı Yanıyor

Kombi çalışırken pat pat diye ses mi geliyor; İstanbul kombi servis

 • Evdeki ya da işyerinizdeki kombiniz yanmak üzereyken birkaç saniye yanmakta gecikirse-kombi arıza bakım- içeride gaz birikmesi olacaktır ve bu birikme sonucu şiddetli bir yanma olacağından hassas bir şekilde gaz ve çakmak ayarlarının kontrolü yapılması gerekir.
 • Mutlaka ama mutlaka kombinize yıllık periyodik kombi bakı yapılması gerekmektedir. Kombi bakımı konusunda bizden yardım isteyebilirsiniz. (kombi bakımı İstanbul)

Sıcak Su Açıldığında Petekler Çok Isınıyor

Yine çok sık karşılaştığımız kombi problemlerinden bir tanesi gelin beraber bu konuyu ele alalım;

Evinizdeki ya da iş yerinizdeki kombinizde sıcak suyu açtığınızda petekleriniz çok fazla ısınıyor gibi bir problem oluyorsa-kombi petek bakım servisi- musluktaki suyun akışında dalgalanmalar meydana geldiğini göreceksiniz ve suyun bir ısınıp bir soğuduğuna şahit olacaksınız. Normalde kombiden sadece sadece musluğa gitmesi gereken sıcak su ikiye bölünür. Kombi, suyu açtığınızda kalorifer kısmını kapatma işlemini tam olarak yapamadığından dolayı böyle bir sorun ortaya çıkmaktadır. Bu durumda acilen bizden yardım istemeniz gerekmektedir.

Peteklerin Üstü Sıcak Altı Soğuk

Özellikle petek temizliği talebinde bulunan müşterilerimizin en çok şikayette bulunduğu durumlardan bir tanesidir. Peki neden peteklerin üstü sıcak altı soğuk?

 • Evdeki kombinizin altındaki giriş borusundaki filtre tıkalı olabilir. Acilen temizlenmesi gerekmektedir.
 • Evinizdeki peteklerinizin içindeki küçük parçacıklardan dolayı tıkanıklık meydana gelmiş petek ve kombi bakımı yaptırmanız gereklidir.
 • Kombinizin üç yollu vanasında bir arıza olabilir. Özel servis hizmeti almanız gerekmektedir.
 • Kalorifer tesisatınızı planlayanlar yanlış planlamış olabilir.
 • Kombinizin reglaj ayarlarını yapabilirsiniz.
 • Hala çözüm bulamadıysanız hemen bizi arayınız. Özel teknik kombi servisi hizmeti vermekteyiz.

Kombi Su Kaçırıyor – Akıtıyor

Kombiniz su kaçırıyor ya da su akıtıyor olabilir. Bu durumun bir çok sebebi vardır. Gelin bu konuyu beraber ele alalım.

 • Evinizde bulunan kalorifer tesisatına ihtiyaçtan fazla su eklediğinizde kombi su kaçırır. Sistemdeki basınç 1,5 bar olmalıdır.
 • Evinizdeki kombinizin tesisat bağlantısında problemler, arızalar olabilir.
 • Kombinizin genleşme tankında(imbisat) problemler olabilir.
 • Kombinizin hava tahliyesinde gözden kaçmış bir problem olabilir.
 • Kombinizin su doldurma vanasında görünmeyen bir problem olabilir.
 • Peteklerin hava alma yerinden su tahliyesi yaparak basıncı 1,5 bara getirmemiz gerekebilir.
 • Eğer işin içinden çıkamıyorsanız hemen bizi arayınız.

Kombi Ses Yapıyor

Kombiler bir çok sebepten ötürü ses yapabilir. Cihazı görmeden teşhis koymak mümkün değildir. Ciddi rahatsızlık veriyorsa hemen bizi arayabilirsiniz.

 • Evinizdeki kombinizin fan motoru arızalı olabilir.
 • Kombinizin devir daim motorunda arıza olabilir. Değişmesi gerekebilir.
 • Kombinizin haznesindeki su da hava olabilir. Havası alınası gerekmektedir.
 • Kombinizdeki üç yollu vana da arıza olabilir.
 • Bu problemleri işin profesyonelleri dışında kimseye yaptırmamanızı öneririz.

Kombi Sıcak Su Gelmiyor

Yine kombi arızaları olarak en çok şikayet aldığımız konulardan birisi; Kombiden neden sıcak su gelmiyor?

 • Evinizdeki sıcak su musluğundan sıcak suyu açtığınızda eğer sıcak su gelmiyorsa(kombiniz çalıştığı halde) suyun debisini düşürebilirsiniz.
 • Evinizdeki kombinizin ısıttığı suyun bir kısmı peteklere gidiyor olabilir. Üç yollu vana arızalandığı zaman bu sorun yaşanır.
 • Sıcak su hattına başka bir yerden soğuk su karışmış olabilir. Sıkıntılı bir durumdur ve tespit edilmesi biraz zaman almaktadır.
 • Evinizdeki kombinizde sıcak su aksamlarında bir sıkıntı olabilir. Acilen bizi aramanız gerekmektedir.

Kombi Montaj - Kombi Servis

 

KOMBİ MONTAJI NASIL YAPILIR?

 

Evinizde ya da iş yerinize kombi montajı yaptıracaksanız eğer kombi montajı yapacağınız yeri belirlemeniz gerekmektedir. Kombi montaj bacasının kısa olması en uygun olanıdır. Kombi montaj bacasının uzun olması farklı problemlere neden olabilir. Kombi montaj bacasının yukarı yöne doğru eğimli olmamasına dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde yoğunlaşan su kombinin fan motorunu bozabilir. Kombi bağlantı seti zarar görebilir. Kombi bağlantısı titizlikle kontrol edilmelidir. Kombi alt bağlantı seti de bulundurmanız gerekmektedir. Kombi proje fiyatı ya da kombi değişimi proje fiyatı en uygun şekilde sizlere sunmaktayız. Kombi montaj fiyatları, kombi seti fiyatları ve kombi bağlantı seti fiyatı firmadan firmaya farklılıklar göstermektedir. Müşterilerimize kombi mühendislik, kombi montaj ve proje fiyatları vermekteyiz. Kombi doğalgaz fiyatları arttığı için iyi bir kombi montajı yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca kombi alt seti ve kombi baca montajı hizmetleri de vermekteyiz. Kombi takma fiyatları nı ve doğalgaz montaj fiyatları ucuz tutmaktayız. Her yere doğalgaz montaj hizmeti vermekteyiz.

 

 1. Kombiyi nereye takacağınıza karar verdikten sonra matkap yardımıyla askı bağlantılar duvara monte edilir. Kombi bağlantısı göz ardı edilmemelidir.(kombi alt bağlantı)
 2. Kombiyi alırken verilen verilen hermetik baca çıkışı için şartnamede yazılanlara göre hareket edilmelidir.
 3. Kombi montaj tesisat boruları kombi bağlantı seti ve kombi alt bağlantı seti vasıtasıyla bağlanarak kombi monte edilmelidir.
 4. Kombi bağlantı seti boru tesisatı tamamlandıktan sonra tesisat gidiş dönüş bağlantıları, herhangi bir problemle karşılaşmamak için kontrol edilir. Kombi alt bağlantı seti elinizde yoksa hemen temin etmelisiniz.
 5. Kombi bağlantı seti  ve alt bağlantı setleri güzelce bağlandıktan sonra tesisata su verilir ve su kaçağının olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 6. Kombinin dikkatlice ve kontrol ederek gaz bağlantısı yapılır, gaz kaçağı olup olmadığına birkaç kez dikkatlice bakılmalıdır.
 7. Yaptığınız işlem yoğuşmalı kombi montajı ise mutlaka yoğuşma giderinin olması gerekmektedir.
 8. Evinizdeki kombi montajı için gereken kalorifer, su ve doğalgaz tesisatı yoksa bu tesisatların yapılması fazladan masraf anlamına gelmektedir. Kombi seti satın alabilirsiniz.
 9. Bu işlemlerden sonra kombi bağlantı şeması kontrolü yaparak kombinizi kullanabilirsiniz.

Kombi Montajında Dikkat Edilecek Hususlar

Kombi montajı ya da kombi değişimi sonrasında kombiyi hemen elektriğe bağlamaktansa bir voltaj düzenleyici(regülatör) kullanmak voltajdan (yüksek, düşük voltaj) doğacak(kombi kartının yanması) problemlerden sizi kurtaracaktır. Kombi bağlantısı dikkatlice kontrol edilmelidir. Kombi bağlantı şeması kontrolü yapmayı unutmamalısınız.

Eğer kombinizi kapalı bir kutu içerisine monte etmeyi ya da kombi değişimi düşünüyorsanız ortamda kesinlikle gaz kaçak dedektörü bulundurmak zorundasınız. Daha sonra ortama yeterince oksijen girmesi için ventlasyon bulundurmanız gerekmektedir.

Kombinin montajı esnasında elektrik bağlantısı kombinin kesinlikle yan tarafında bulundurmalısınız.

 

Merkez Servis olarak, Kombi bakımını ve tamirini en uygun fiyata ve verimli bir şekilde yapmak birinci vazifemizdir. Alanında uzman ekibimizden en kaliteli hizmeti alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Kombinizin her bir parçasının bakımı özenle yapılmaktadır. Kombi bakımını yaparken teknolojinin nimetlerinden yararlanılarak en son teknolojik makinalar kullanılmaktadır. Kombinize zarar verecek her türlü şüpheli fiilden şiddetle uzak durulmaktadır. Bakımı biten kombiniz çalışır bir vaziyette sizlere teslim edilir.

Kombinizin arıza tespiti yapılır ve sadece arızalı parça değiştirilir. Deneme yanılma yöntemiyle asla kombi arızası giderilmez. Deneme yanılma yöntemi ile onarılan kombiler yüksek ücret olarak sizlere geri dönmektedir. Sadece arızalı parça, orijinal parçası ile değiştirilir. Değiştirilen parçalara bir yıla kadar garanti verilir. Kombinize yapmış olduğumuz her bir işlemden sorumluyuz ve garantisini Alioğlu Teknik Servis olarak vermekteyiz.

Kombilerinizin orijinal ve bir yıl garantili yedek parçaları mevcuttur. Hızlı ve güvenilir bir hizmet almak siz değerli müşterilerimizin en doğal hakkıdır.

Güler yüzlü ve dinamik kadromuzla tanışmaktan memnun olacaksınız.

 

Kombi Servis Hizmetleri
Verilen Bölgeler

img İletişim Kurun

Aklınıza Takılanı Sorun